Právě vysíláme

PETR LEXA ze skupiny SLZA představuje svou první autorskou píseň! Líbí se vám?

24. listopadu 2019 8:10
PETR LEXA ze skupiny SLZA představuje svou první autorskou píseň! Líbí se vám?

Kapela Slza přichází s třetí nahrávkou z připravovaného alba, které kompletně vzniká v zahraniční produkci. Píseň 4 ráno, jež na první poslech osloví posluchače živelnějším a rockovějším zvukem, je prvním autorským počinem zpěváka Petra Lexy. Ten rovněž ztvárnil hlavní roli v odvážném videoklipu.

Výhradním autorem hudby není tentokrát kytarista Lukáš Bundil, ale právě Petr Lexa, který hudbu složil jedné bezesné noci. Vzpomíná: „Považuji se za nočního tvora. Asi mi prospívá to ticho a klid kolem. Prvotní nápad na tuhle píseň se mi zrodil někdy před spaním, a tak následovala bezesná noc. Ráno jsem měl hotové první demo, které mělo spíš takový r’n’b, až funky nádech. Ve studiu pak píseň dostala rockovější podobu.“

Námětem pro videoklip, jenž zaujme intimní atmosférou, byl ne zcela pozitivní zážitek a zkušenosti Petra Lexy, které před lety prožil.

Záběr z hudebního klipu k singlu 4 ráno

Záběr z hudebního klipu k singlu 4 ráno

„V textu vyprávím o jednom svém nešťastném vztahu, který jsem zažil asi čtyři roky zpátky. Tehdy bylo těch bezesných nocí spoustu. Seděl jsem doma v pokoji, v ruce držel telefon a čekal, až zavolá. Někdy se tak stalo, někdy ne. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal a řekl ‚dost‘,“ přibližuje zpěvák, který text písně 4 ráno napsal spolu s Ondřejem Ládkem. V textařském tandemu Lexa–Ládek nyní vznikají i další připravované songy.

Režie videoklipu se ujal Radim VěžníkPetra obsadil do hlavní mužské role a ženskou představitelku ztvárnila Viktorie Čumpelíková. I když má Petr předešlé herecké zkušenosti, tak hrát téměř sám sebe v intimních scénách pro něj bylo premiérou.

„Občas stojí za to vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet si něco nového. Pro mě to bylo právě tohle natáčení, kdy jsem musel zaujmout trochu jinou hereckou polohu, na kterou jsem nebyl zvyklý. Vyplatilo se to, z výsledku mám velkou radost,“ vypráví Lexa.

Živelná energie, která z písně dýchá, je odrazem aktuálního směřování kapely. Důraz na rockovější zvuk, živost, energii a uvolněnost. Velký podíl na novém přístupu k hudbě má právě spolupráce se zahraničními producenty. Na vzniku skladeb se podílí berlínské studio anglického skladatele a producenta Olivera Soma a londýnští producenti Nick Atkinson a Edd Holloway, kteří mimo jiné stojí i za úspěšnými nahrávkami Deana Lewise a Lewise Capaldiho.

„Spolupráce s hudebními producenty, kteří stojí za úspěchem celosvětově známých nahrávek, je pro nás nesmírně inspirativním procesem. Světová pop music pro nás vždy byla velkým zdrojem inspirace a mít možnost být s těmito lidmi přímo „v kuchyni“ a pracovat takto na našich nahrávkách je nejenom veliká zkušenost ale zároveň splněný sen,“ shodují se Lukáš Bundil a Petr Lexa.

Mrkněte na videoklip k singlu níže! Jak se vám líbí?

Zdroj: Universal Music, YouTube

Články, které by tě mohly zajímat