Právě vysíláme

Po loňském mega úspěchu jsou tu znova: Mirai chystají další koncerty pro auta. Věří, že už naposledy!

13. května 2021 8:00
Po loňském mega úspěchu jsou tu znova: Mirai chystají další koncerty pro auta. Věří, že už naposledy!

Kapela Mirai se po roce vrací na „místo činu” do areálu Dolních Vítkovic v Ostravě (4. června) a na stadion Za Lužánkami v Brně (12. června), kde vloni na jaře uskutečnila největší koncerty pro auta v zemi. Tentokrát přidá zastávku v Praze v Letňanech (9. června) a v předpremiéře představí první singl z nového alba.

Na co se můžeme těšit?

Kapela připravuje živou show, vylepšenou stage s LED obrazovkami a předpremiéru pilotního singlu a videoklipu z nové desky, která vyjde na podzim. Loňská atmosféra byla nepřekonatelná, ale Mirai slibují, že letos bude ještě lepší a hlavně: bude to snad naposledy, kdy autokoncerty spolu s diváky zažijí.

„Věříme, že tyhle koncerty jsou poslední, které pro auta odehrajeme. Ten formát je skvělý a v rámci všech současných omezení geniální, jak si zahrát naživo. Věříme, že v červenci se už uvidíme, jak jsme byli zvyklí. I proto chceme koncerty pro auto ještě jednou prožít. Je to nejspíš naposledy v životě, kdy něco takového organizujeme. Je s tím milionkrát více práce, ale stojí to vážně za to. Těžko se to popisuje, ale to propojení mezi námi a lidmi v autech prostě funguje a myslím, že zažít to aspoň jednou v životě za to stojí. Přijeďte, tahle rozlučku v autech se už opakovat nebude,” zve za celou kapelu Mirai Navrátil.

Loňské autokoncerty v Ostravě a Brně byly pro kapelu i návštěvníky neuvěřitelným zážitkem a vstupenky se rychle vyprodaly. Mirai jsou první kapelou, jež takový koncert v ČR uskutečnila. Úspěchu si všiml i proslulý server billboard.com. „Píše o tzv. drive in koncertech po světě, kde zmiňuje ty největší světové interprety jako Snoop Dogg nebo The Chainsmokers, ale jako úvodní fotku článku použili naši fotku z Ostravy. To je šílený,” říká s úsměvem Mirai.

 

Letos i v Praze

Letos kapela svoji show přiveze také do Prahy v Letňanech. „Pódium je oproti normálnímu koncertu hodně vysoko a všechno musí být o dost větší, aby viděla i auta z dálky. Na místo jede víc kamiónů techniky. Pro nás je to zážitek a věřím, že i pro všechny zúčastněné,” těší se kapela a vzpomíná, že vloni měla slzy na krajíčku, když se všech tisíc aut roztroubilo a rozblikalo. „Ta synergie funguje. My to sázíme do lidí a ti se oproti klasickému koncertu nebojí projevit, protože jsou ve svém autě mezi svými lidmi a zapojí se úplně všichni. Měli jsem z toho loni husinu.”

Už před časem kapela avizovala, že vydání třetího studiového alba je v plánu na letošní podzim. Nahrávací práce se blíží k závěru a Mirai v rámci autokoncertů představí první singl a záběry z videoklipu, který budou v nejbližších dnech natáčet. Kapela už nyní prozradila, že to bude nejdražší videoklip, co kdy natočila. „Novou kapitolu a novou éru je třeba pořádně ohraničit, tak doufám, že všechny trochu překvapíme,” vzkazují Mirai.

Koncerty Mirai v autech NAPOSLEDY

Lístky na koncerty Mirai v autech NAPOSLEDY si můžete koupit tady 👇. Kapacita návštěvnosti je omezená.

pátek 4. června 2021 – Ostrava

středa 9. června 2021 – Praha

sobota 12. června 2021 – Brno

 

Zdroj: Universal Music

Články, které by tě mohly zajímat