Právě vysíláme

Premiéra klipu k songu Žár od skupiny SLZA! Sami sebe si v něm zahráli známé české páry

2. dubna 2020 18:00
Premiéra klipu k songu Žár od skupiny SLZA! Sami sebe si v něm zahráli známé české páry

O nové songu Žár od skupiny Slza jsme již psali. Dneska vám představujeme nový videoklip, který k němu kapela připravila.

Vzhledem k tématu lásky se Slza rozhodla námět videoklipu uchopit trochu netradičně a oslovila skutečné páry z řad osobností, které svým vztahem přesně reprezentují to, o čem píseň je. Ve videoklipu se tak objeví influenceři, sportovci, moderátoři, herci. Mezi nimi např. Barbora Votíková s partnerkou, Zorka a Míra Hejdovi, Eva a Jakub Krausovi, herec Martin Dejdar s manželkou, Katka Králová (Svět podle Katky) s manželem a řada dalších. Jsou pro nás inspirativní a zároveň v některých případech boří zažité předsudky o partnerském vztahu. Vznikl tak videoklip v pojetí, na které jsme dosud nebyli zvyklí,“ vypráví Petr Lexa.

Původní scénář měl kytarista Lukáš Bundil s Petrem v hlavě již od března, ale kvůli dodržení karantény musela kapela a účinkující páry zaimprovizovat a díky tomu mohl vzniknout o to více osobní videoklip. „Každý z párů se nakonec natočil doma sám na svůj telefon nebo kameru. A ukázalo, že to pro všechny bylo ve výsledku zábavnější a v kombinaci s přirozeným prostředím dokonce i hlouběji vystihlo myšlenku písně,“ poodhaluje pozadí Lukáš.

Finální podobu videoklipu vtiskl Radim Věžník, který s kapelou spolupracuje již poněkolikáté. Někdy osud zasáhne tak, že z původní komplikace vznikne něco daleko lepšího. Měsíc jsme připravovali tento klip, pilovali scénář, všechny detaily, chtěli jsme vše co nejvíc autentické. Nakonec osud a karanténa rozhodly za nás a v mžiku nebylo natáčení možné, ale my to nechtěli vzdát. Došli jsme k závěru, že co může být pro tuhle skladbu autentičtější, než když to necháme úplně na každém páru, v jejich domovech, s jejich pocity, nápady, kreativitě a hlavně co nejvíc sami za sebe. Když jsme si pustili finální střih, shodli jsme, že tohle bylo to nejlepší, co se videoklipu mohlo stát,“ popisuje režisér Věžník.

Album 3 je již dokončeno a světlo světa by mělo spatřit 24. dubna 2020.

Články, které by tě mohly zajímat