Právě vysíláme

Premiéra klipu! POETIKA v novém energickém singlu tančí se svojí Múzou

30. května 2019 19:02
Premiéra klipu! POETIKA v novém energickém singlu tančí se svojí Múzou

Po úspěšném debutovém albu Trinity, které přineslo hned několik rádiových hitů, přichází skupina Poetika se zbrusu novým singlem. Jmenuje se Múza a poodkrývá tajemství toho, kde pětičlenná formace čerpá inspiraci. Videoklipu se režijně ujal Ondřej Kudyna.

„Má múza bloudí tmou a já s ní tančím…“ zpívá frontman Ondřej Brejška v refrénu hitové písně, která jde ve stopách energií nabitých singlů z předloňské desky Trinity. Skupina, v jejímž středu stojí od počátku kromě Brejšky ještě producent Daniel Hrdlička a rapper Eduard Rovenský, připouští, že nápady často přicházejí právě v noci, kdy většina lidí spí.

„Nejlépe se nám tvoří, když vše kolem nás utichne a máme pocit, že jsme sami. Vyvolává to v nás pocit bezpečí a svobody – je to jako dálnice, po které jedeme sami. Právě tehdy se dostavují záblesky inspirace,“ tvrdí svorně hudebníci mísící ve své tvorbě pop s hip-hopem ale i s dalšími žánry.

Poetika po úspěších z posledních let neusíná na vavřínech. V současnosti vytrvale pracuje na svém druhém albu a právě Múza je jeho první předzvěstí.

Formace zároveň pokračuje v neúnavném koncertním tažení republikou. Po loňských klubových turné s kapelou Mirai a rapperem Lipem a letošní krátké jarní šňůře se skupinou Brixtn bude v nadcházejících měsících k vidění na celé řadě festivalů, venkovních akcí a chystá i samostatná vystoupení.

Klip k nové Múze si můžete pustit tady. Jak se vám líbí?

Články, které by tě mohly zajímat