Právě vysíláme

Premiéra: Lenny je v novince Overdosed omámená láskou, videoklip natáčela dvacet hodin

17. června 2021 18:00
Premiéra: Lenny je v novince Overdosed omámená láskou, videoklip natáčela dvacet hodin

Lenny představuje novinku Overdosed, v níž zpívá o stavu absolutní zamilovanosti. Spolupracovala na ní s britským producentem nominovaným na cenu Gramy Danem Lancasterem a s režisérem Ondřejem Kudynem, který stojí za vizuálem songu. Ten je velmi osobitý.

Historie písně Overdosed sahá až do roku 2019, kdy se Lenny dostala do rukou demonahrávka. „Tehdy jsme si vzájemně posílali hudební nápady se spoluautorem mojí písně Home Chesterem Travisem a narazili jsme na tuhle skladbu. Její chytlavost mě okamžitě dostala. Dál jsme na ní pracovali těsně před covidem, v lednu loňského roku, kdy jsme se shodli, že tématem písně bude stav absolutní zamilovanosti, kdy člověk jen stěží vnímá, co se děje kolem něj. V podstatě je omámen, respektive předávkován láskou,“ popisuje zpěvačka.

Videoklip si vzal na starosti režisér Ondřej Kudyn, s nímž Lenny v minulosti už několikrát spolupracovala. Natáčelo se téměř dvacet hodin. „Myslím, že je vizuál ve výsledku hodně osobitý. Střídali jsme styling, prostředí i kamerové objektivy a věřím, že spojením našeho umu vzniklo opět něco, co má přesah za hranice naší země,“ říká hudebnice.

Jako největší událost celého projektu s Overdosed však Lenny vidí spolupráci s britským producentem Danem Lancesterem, který byl nominovaný na Grammy za tvorbu pro Bring Me The Horizon, Blink–182 nebo 5 Seconds Of Summer.

„Dnešní doba je úžasná v tom, jak jsou některé možnosti a sny dosažitelné. Dan mě začal sledovat na Instagramu, já mu napsala zprávu, že by pro mě bylo ctí s ním spolupracovat a za 10 minut jsme byli domluveni. Zásadní pro mě bylo zpracování písně, protože jsem trvala na tom, aby v ní byl dostatek živých nástrojů a aby měla žánrově rockový podtext. Ve výsledku mi jde hlavě o to, aby vzniklo něco, co bude mít, lidově řečeno ‚koule‘. A jsem přesvědčená, že tady se to povedlo,“ pochvaluje si spolupráci Lenny.

Články, které by tě mohly zajímat