Právě vysíláme

Šílený klip a spolupráce s držitelem ceny GRAMMY! VOJTĚCH DYK nahrál nové sólové album

22. listopadu 2019 11:58
Šílený klip a spolupráce s držitelem ceny GRAMMY! VOJTĚCH DYK nahrál nové sólové album

V New Yorku, s prvotřídními hudebníky a muzikantskou svobodou v zádech, vznikalo nové album D. Y. K. zpěváka Vojtěcha Dyka. První ochutnávkou byl hravý a roztančený singl Mr. Beat inspirovaný Rowanem Atkinsonem a postavičkou Mr. Beana. Album D. Y. K., na kterém se podílel věhlasný hudebník a producent Ondřej Pivec, vychází dnes, tedy v pátek 22. listopadu 2019. Spolu s ním Vojtěch Dyk oznámil termíny jarního turné, na kterém ho doprovodí špičkoví muzikanti z New Yorku.

Deska vznikala kompletně v New Yorku ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, který má doma cenu Grammy za album s Gregorym Porterem. Uznávaný muzikant, který v New Yorku žije již deset let, přizval do nahrávacího procesu také svou kapelu Kennedy Administration.

„Myšlenkou nahrát album v cizině jsem se zaobíral už asi devět let. Chtěl jsem se vymanit z komfortní zóny České republiky, kde znám skoro všechny lidi z muzikantského průmyslu, a pokročit zase o kus dál, do svého autorského nitra, hudebního vesmíru, do světa bez hranic. Díky Ondřeji Pivcovi a Kennedy Administration jsem v New Yorku vytvořil své nekompromisně svobodné CD,“ přibližuje novinku Vojtěch Dyk, který je dlouhá léta hudebně spojen hlavně s brněnským B-Side Bandem bandleadera Josefa Buchty.

D. Y. K. Tour 2020:

  • čtvrtek 28. května 2020 – Mladá Boleslav – Škoda Muzeum
  • pátek 29. května 2020 – Rožnov pod Radhoštěm – amfiteátr
  • sobota 30. května 2020 – Pardubice – Ideon
  • neděle 31. května 2020 – Praha – Forum Karlín
  • úterý 2. června 2020 – Olomouc – Výstaviště Flóra, Pavilon A
  • středa 3. června 2020 – Brno – Sono centrum
  • čtvrtek 4. června 2020 – Brno – Sono centrum

Vstupenky koupíte tady

Články, které by tě mohly zajímat