Právě vysíláme

SLZA představuje nejnovější singl Hoď tam trsa! Při natáčení klipu vymyslela svůj vlastní tanec

21. září 2019 8:00
SLZA představuje nejnovější singl Hoď tam trsa! Při natáčení klipu vymyslela svůj vlastní tanec

Skupina Slza přichází s druhým singlem z chystané třetí řadové desky. Zatím nejenergičtější singl s názvem Hoď tam trsa a jeho tanečně laděný videoklip představují dvojici v nečekaně uvolněné a odlehčené podobě.

Vysoce očekávané třetí řadové album Slzy vzniká kompletně v zahraniční produkci. Podílí se na něm berlínské studio anglického skladatele a producenta Olivera Soma a londýnští producenti Nick Atkinson a Edd Holloway, kteří mimo jiné stojí i za úspěšnými nahrávkami Deana Lewise a Lewise Capaldiho.

V polovině června jsme odjeli do Berlína skládat písničky na naši chystanou desku. Tuším, že to bylo třetí den, kdy se nás producent Oliver Som zeptal, jaký song máme dnes chuť složit. Petr říkal, že má náladu na něco odlehčeného, pozitivního,“ vzpomíná s úsměvem kytarista Lukáš Bundil.

Zpěvák Petr Lexa, který se podílel na hudbě i textu, stojí i za námětem videoklipu. „Už ve studiu mi bylo jasné, že stejně jako písnička musí být i text odlehčený a s nadsázkou. Napsal jsem si do poznámek slova jako ‚bar‘, ‚dav‘, ‚smutná slečna‘, ‚tanec‘, která ve mě písnička evokovala, a z nich jsem následně napsal text. Jako u každého textu i tady jsme nad ním potom sedli společně s Ondřejem Ládkem a některá slova opravili, něco doplnili a na konec zbývalo vymyslet hlavní slogan v refrénu. Padaly nápady jako Naklep řízky, Rozvlň faldy, Osol nákyp, ale i takové, které ani nemůžeme publikovat,“ říká se smíchem. „Nakonec jsme se rozhodli pro Hoď tam trsa“.

Vlastní tanec

Hned cestou domů z berlínského studia se Lexovi v hlavě urodil námět videoklipu. „Říkal jsem si, že by bylo fajn vymyslet náš vlastní tanec, který se následně objeví v klipu a který s námi budou všichni tančit na koncertech. Sešli jsme se proto s kazašským tanečníkem s korejskými kořeny Eugenem Namem, který s námi pod supervizí Yemiho A. D. před dvěma roky vymýšlel choreografii na naše halové turné, a začali společně tvořit,“ přibližuje.

Také druhý singl z připravované třetí desky Slzy dokazuje, že nové album se bude od předešlé tvorby skupiny diametrálně lišit. „Když jsme na něm začali pracovat, chtěli jsme se vymanit ze zajetých kolejí. První singl Paravany reflektoval začátek naší nové cesty, s aktuálním singlem jsme se dostali na úplně novou úroveň tvorby. Myslím, že je z něj cítit uvolněný kapelový sound a energie. Je vlastně takovým zhmotněním období, ve kterém se nacházíme a ve kterém chystáme celou desku – uvolněnost a tvůrčí nadšení,“ shrnuje Bundil.

 

Zdroj: Universal Music

Články, které by tě mohly zajímat