Právě vysíláme

Tomáš Klus vydává album ČauČesku. Reaguje v něm na aktuální politické kauzy

28. dubna 2021 8:10
Tomáš Klus vydává album ČauČesku. Reaguje v něm na aktuální politické kauzy

Tomáš Klus v pátek 30. dubna 2021 vydává speciální digitální album s osmi autorskými písněmi, jejichž prostřednictvím chce vyjádřit svůj občanský postoj. Album se jmenuje v narážce na premiérovy facebookové promluvy k voličům ČauČesku a ukazuje na palčivá politická témata poslední doby.

„Celé to začalo nevinně, prostě jsem psal reflexi doby a světa, co vidím, co slyším, co cítím a najednou jsem měl písní na celé album, uvedl Tomáš Klus, který na vzniku nahrávek spolupracoval s hudebním producentem Jiřím Burianem a investigativním novinářem a spisovatelem Jaroslavem Kmentou, jenž se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. „Protože k emocím jsem chtěl dostat i fakta, tak jsem poprosil Jaroslava, aby ke každé písni sepsal nějaký kontext. Takovou argumentační kapsičku. Mnohé jeho texty totiž sloužily jako odrazový můstek k hnutím mysli směrem k písním na ČauČesku, upřesňuje Tomáš Klus.

Podle Kluse je údělem písničkáře autenticita a prostřednictvím písní chce vzbudit diskuzi k tématům, jež byly často záměrně překryty novými kauzami.

„Říká se, že politika je svinstvo, ale ona sama o sobě svinstvo být nemůže. Politika ožívá teprve s konkrétními lidmi a jejich charaktery. Politika je odrazem celé společnosti a v momentě, kdy společnost začne být bdělá a začne opravdu vyžadovat mravní kvality po svých politicích, tak se začne uzdravovat, míní zpěvák.

Album ČauČesku vychází v roce, kdy si Češi na podzim vyberou nové složení Poslanecké sněmovny. Tomáš Klus je ve svých písních kritický: „Chci upozornit na zlo v činech premiéra Babiše a prezidenta Zemana a věřím, že brzy přijde změna.

 

Cover alba ČauČesku vytvořil známý grafik a fotograf Tomáš Břínek alias TMBK. Album vyjde zatím pouze digitálně ve formátech MP3 či FLAC a od 30. dubna 2021 bude exkluzivně na Supraphonline.cz po dobu prvních jednadvacet dnů za minimální cenu 21 Kč (anebo bude možné zaplatit i libovolnou částku). Poté od 21. května 2021 jej nabídnou všechny ostatní digitální servisy.

 

Zdroj: Supraphon

Články, které by tě mohly zajímat