Právě vysíláme

Zatkli Tilla Lindemanna z Rammstein. Co provedl?

31. srpna 2021 11:10
Zatkli Tilla Lindemanna z Rammstein. Co provedl?

Ruská policie 28. srpna zatkla zpěváka kapely Rammstein Tilla Lindemanna. Měl porušovat hygienická opatření proti koronaviru spojená s hromadnými akcemi. Jeho manažera Anara Reibanda pak policie obvinila z neoprávněného vstupu do Ruska.

Pro Tilla Lindemanna si v sobotu 28. srpna 2021 přijela policie přímo na hotelový pokoj. Navzdory omezení hromadných akcí měl zpěvák vystoupit o den později na festivalu Maklarin For HomelandTveru. Na něm měl 50. narozeniny oslavit byznysmen Maxim Larin.

Spekuluje se však také o tom, že Lindemanna obvinili především z toho, že bez jakéhokoliv povolení natáčel v petrohradském muzeu videoklip k písni Beloved Town. Respektive, smlouva o natáčení byla podepsaná, on však klip prodával jako originální umělecké dílo, o čemž v ní nebyla jediná zmínka. Vydělat si na videu měl od 299 do 100 tisíc euro, zpětně tak bude muset Lindemann pravděpodobně muzeu vyplatit ušlý zisk.

Vedle hudebníka byl obviněný i jeho manažer Anar Reiband. Ten do Ruska přijel kvůli práci, měl však vyřízené pouze turistické vízum. Oficiální prohlášení za sebe ani Lindemanna zatím manažer nevydal.

Články, které by tě mohly zajímat