Právě vysíláme

APPLE přiznal další průšvih. Aplikace FACETIME mohla kvůli chybě fungovat jako štěnice!

31. ledna 2019 12:10
APPLE přiznal další průšvih. Aplikace FACETIME mohla kvůli chybě fungovat jako štěnice!

Apple se musel přiznat k další nemilé záležitosti. Ve funkci FaceTime, kterou pro videohovory používají lidé po celém světě, se nacházela nebezpečná chyba v softwaru! Jak bude firma problém řešit?

Společnost Apple uvedla, že vydá upgrade softwaru aplikace pro videohovory FaceTime. Měl by odstranit softwarovou chybu, která volajícímu umožňuje poslouchat zvuk z telefonů, na něž zrovna volá. Jejich majitelé přitom ani nemusí videohovor přijmout, neboť software si sám zapne mikrofon.

Odposlouchávání se samo ukončí poté, kdy majitel nechá svůj telefon příliš dlouho zvonit. Pokud se ale volaný rozhodne ignorovat videohovor stisknutím tlačítka, začne se do zařízení volajícího přenášet dokonce i obrazový záznam.

Škodlivý kód je uložen v části programu obsluhující skupinové videohovory. Apple s touto funkcí přišel loni v létě, veřejnosti byla nabídnuta na konci října. „Jsme si problému vědomi a vytvořili jsme opravenou verzi, která bude vydána koncem týdne,“ uvedl mluvčí společnosti v prohlášení.

Nejlepší obrana?

Problém se týká operačního systému iOS verze 12.1 a vyšší. Na sociálních sítích probíhají diskuse o tom, že nejlepší obranou je vypnout celou aplikaci FaceTime.

Odhalení softwarové chyby se shoduje s datem Národního dne soukromí ve Spojených státech, který přitom vyhlásil sám šéf Applu Tim Cook s cílem přijmout komplexní legislativní reformu v oblasti ochrany dat uživatelů. „Nebezpečí jsou skutečná a důsledky příliš vážné,“ řekl tehdy Cook. Firma propagující zabezpečení dat také nedávno přišla s billboardem na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, kde byl uveden slogan: „Cokoliv se stane ve vašem iPhonu, zůstane ve vašem iPhonu.“

 

Zdroj: ČTK

Apple představil nové iPhony XS a XR i novou verzi hodinek. Co nich víme?

Články, které by tě mohly zajímat