Právě vysíláme

Facebook získal rekordní pokutu za porušování soukromí!

3. srpna 2019 12:10
Facebook získal rekordní pokutu za porušování soukromí!

Úřady ve Spojených státech vyměřily společnosti Facebook rekordní pokutu za porušování soukromí. Kolik peněz bude společnost Marka Zuckerberga zaplatit

Jedna z největších firem světa bude muset zaplatit pět miliard dolarů (asi 115 miliard Kč)! Podnikání Facebooku bude také podléhat přísnějšímu dohledu a restrikcím, uvedla Provozovatel největší sociální sítě světa pokutu přijal.

Podle dohody s Federální obchodní komisí (FTC) se zvýší odpovědnost managementu za ochranu dat uživatelů. FTC prosadila, že uvnitř firmy vznikne zvláštní orgán pro dohled nad ochranou údajů. Tím se omezí dosavadní neomezená moc zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga při rozhodování v otázkách ochrany údajů.

FTC začala Facebook vyšetřovat před více než rokem kvůli podezření, že se citlivá osobní data milionů uživatelů dostala do rukou společnosti Cambridge Analytica, která pracovala pro prezidentskou kampaň Donalda Trumpa. Vyšetřování se soustředilo na to, zda sdílení dat nebylo v rozporu s dohodou s FTC z roku 2011 o ochraně soukromí uživatelů. Pro Facebook prý výše pokuty nepředstavuje závažnější problém. Firma si na ni už v letošním prvním čtvrtletí odložila tři miliardy dolarů a za toto období vykázala ještě zisk 2,43 miliardy dolarů.

 

Zdroj:ČTK

 

Články, které by tě mohly zajímat