Právě vysíláme

Kolik je v PRAZE psů a jaká jsou jejich nejčastější jména? Tipněte si!

31. července 2018 8:00
Kolik je v PRAZE psů a jaká jsou jejich nejčastější jména? Tipněte si!

Obyvatelé Prahy k letošnímu pololetí chovali zhruba 83 000 psů, počet za letošek vzrostl o zhruba 3 000. Nejvíce chovatelů je v Praze 4.

Vyplývá to z informací, které uvedl Magistrát. Zhruba čtvrtinu mazlíčků tvoří kříženci, oblíbení jsou i yorkšírští teriéři. Mezi nejpopulárnější jména patří Ben, Max a Bety. Na poplatcích se ročně vyberou desítky milionů korun.

Vedle yorkšírů jsou podle magistrátu populární jezevčíci a labradoři. Ze jmen dávají lidé přednost cizím, nejčastějším je Ben, kterých jsou asi 2 000. Mezi další oblíbená cizí jména patří Max, Bety, Rocky, Rex, Jessie, Bella nebo Maggie, z českých pak Rozárka, Bára, Sára či Míša.

ČTĚTE TAKÉ: Dojemná galerie, díky které nebudete pochybovat o tom, že pes je nejlepším přítelem člověka

Město loni na poplatcích za psa vybralo 42,8 milionu korun. Sedmdesát procent této částky získávají městské části, které poplatek vybírají. Poplatek za jednoho psa v bytě je 1 500 korun, za druhého a každého dalšího 2 250 korun. V rodinných domech platí chovatelé v Praze 1 – 15 17 600 korun za jednoho psa a 900 korun za dalšího. V ostatních městských částech je to pak 300 a 600 korun.

Zdroj: ČTK

Proč vyjí vlci na Měsíc?

Články, které by tě mohly zajímat