Právě vysíláme

AMAZON chce pomocí nových dronů doručovat svoje zásilky vzduchem!

6. června 2019 14:30
AMAZON chce pomocí nových dronů doručovat svoje zásilky vzduchem!

Internetový obchod Amazon chce v brzké budoucnosti představit drony, jež pomůžou s rozesíláním zásilek! Firma tuto novinku uvedla na své konferenci v Las Vegas spolu spolu se zprávou, že drony už zvládly testy a jsou připravené ke startu.

Produkt ze světa sci-fi

Podle šéfa společnosti Jeffa Bezose budou drony létat až 24 km daleko za méně než půl hodiny. Zásilky, které drony nesou, musí být ovšem lehčí než 2,3 kg. Služba, jež se jmenuje Amazon PrimeAir, je připravená ke startu a firma doufá, že může s drony začít létat už za několik měsíců. Mrkněte na promo video k nové službě níže.

 

Klíčovou roli při uvedení nové služby do praxe sehrál i další skvělý vědecký vynález: umělá inteligence. Firma Amazon při prezentaci nového dronu potvrdila, že nové přístroje dokáží rozeznat hýbající se objekty ve vzduchu i na zemi. Prý se jim takto dokáží vyhnout a úspěšně doručit zásilky i na některá méně přístupná místa.

Nový dron Amazon PrimeAir

Nový dron Amazon PrimeAir

 

Pokud se firmě tento nový způsob doručování zásilek podaří uskutečnit, bude to nejspíš průlomový moment pro svět internetových obchodů. Uvidíme, čím nás známá firma ještě překvapí!

Zdroj: iClarified, YouTube, Instagram, Shutterstock

Články, které by tě mohly zajímat