Právě vysíláme

Jižní Korea žaluje Netflix kvůli seriálu Hra na oliheň. Proč?

6. října 2021 13:24
Jižní Korea žaluje Netflix kvůli seriálu Hra na oliheň. Proč?

Dramatická série Hra na oliheň je sice celosvětovým hitem, ovšem někomu způsobuje problémy. Jižní Korea, kde seriál vznikl, dokonce žaluje Netflix. Proč?

Squid Game neboli Hra na oliheň je obrovským hitem a s velkou pravděpodobností se stane nejúspěšnějším seriálem Netflixu. O sérii z Jižní Koreji o hře, ve které vyhrajete obrovský balík peněz, nebo doslova přijdete o život, slyšel už snad každý a seriál se stále drží v žebříčku sledovanosti na prvním místě.

Zatímco fanoušci Hru na oliheň milují, někteří s ní mají velký problém. Agentura Reuters informuje, že jihokorejský poskytovatel internetových služeb SK Broadband žaluje Netflix kvůli velkému náporu na síť, kterou způsobila právě Hra na oliheň. Služba tedy po streamovací platformě požaduje zaplatit náklady spojené se zvýšeným provozem a údržbou sítě. Jihokorejští zákonodárci rovněž tvrdí, že Netflix by měl přispívat za užívání internetových služeb a například za loňský rok byly tyto náklady vysoké až 502 milionů korun. Netflix pak uvedl, že se bude snažit hledat dialog a prozkoumávat způsoby, jak v mezičase s poskytovatelem internetu spolupracovat tak, aby se minimalizovaly dopady na koncové příjemce obsahu.

Články, které by tě mohly zajímat