Právě vysíláme

Kočka v utajení urazila 1200 kilometrů. Jak se jí to povedlo?

20. prosince 2018 13:10
Kočka v utajení urazila 1200 kilometrů. Jak se jí to povedlo?

Kočka domácí je tvor zvědavý a troufalý. A právě tyto vlastnosti se jí nemusejí vyplatit. Své o tom ví třeba Ballo, roční kocour, který procestoval půlku Kanady.

Měl to být jen další obyčejný den v rodině Lakeových z kanadského města Halifax. Posnídali, prohodili pár zbytečných slov, odeslali zásilku do Alberty… Jenže pak přišel šok: jejich kocour Balloo nebyl k nalezení.

„Chodili jsme ode dveří ke dveřím, hledali jsme ho v lese, v garážích, pod auty i pod schody,“ vypráví kocourova majitelka Jacqueline. „Ale prostě zmizel.“

O něco později v Montrealu, 1200 kilometrů severozápadně od Halifaxu, učinil řidič zásilkové služby nečekaný objev. Tušíte správně, byl to Balloo. Jak se to stalo? Vlastně celkem jednoduše. Geniálního kocoura nenapadlo nic lepšího než vlézt do krabice s disky na auto, kterou chvíli nato přebral dopravce.

Po dlouhých deseti dnech se zcestovalý Balloo vrátil domů. Celá šlamastyka tak měla šťastný, takřka pohádkový konec. Radši nebudeme domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby ho našli až v cílové destinaci, tedy o nějakých 3800 kilometrů dál.

Zdroj. HuffingtonPost.com

Co všechno na Vánoce lidé dělají kvůli kočkám, aby uchránili vánoční stromeček a celou výzdobu?

Články, které by tě mohly zajímat