Právě vysíláme

Rakouská osada Fucking se přejmenuje. Chce se vyhnout nechtěné pozornosti

27. listopadu 2020 15:10
Rakouská osada Fucking se přejmenuje. Chce se vyhnout nechtěné pozornosti

Po letech sporů se obyvatelé rakouské osady Fucking rozhodli, že změní její název. Od příštího roku se bude víska se stovkou obyvatel jmenovat Fugging. Místní se tak chtějí vyhnout nechtěné pozornosti, které čelili kvůli podobnosti názvu osady s anglickým vulgárním výrazem pro pohlavní styk.

Fucking leží v Horních Rakousech, asi třicet kilometrů severně od Salcburku. Změnu názvu osady na Fugging schválila po letitých debatách rada obce Tarsdorf, jejíž je vesnice součástí.

„Obecní rada se rozhodla přejmenovat osadu Fucking na Fugging a to s účinností k 1. lednu 2021,“ stojí v usnesení zveřejněném na stránkách Tarsdorfu. Podle rakouských médií ke změně názvu místní přistoupili nejspíš proto, že už byli unavení zájmem vtipálků na internetu i těch, kteří se do Fuckingu sjížděli, aby si pořídili fotografii u cedule označující začátek či konec obce.

Dopravní značky s nápisem Fucking se navíc stávaly předmětem častých krádeží, a obec Tarsdorf tak musela platit za jejich náhradu. S podobným nechtěným zájmem jako Fucking se potýkají i české obce, například Pičín či Řitka ve středních Čechách.

No… Při pohledu na ceduli je člověku ta změna až líto.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat