Právě vysíláme

Sedmiletý Čech JIŘÍ BOUŠKA je mistrem světa v rapid šachu!

20. srpna 2019 12:10

Česká republika má mistra světa v rapid šachu! Mladý Jiří Bouška na mistrovství světa v rapid šachu zvítězil v kategorii dětí do osmi let se senzační bilancí 8 bodů z 9 partií. Gratulujeme!

Senzační výsledek

Jiřímu Bouškovi se turnaj nesmírně povedl a kromě jednoho nevydařeného duelu vyhrál všechny svoje partie suverénně. Český reprezentant, jehož domácí oddíl je 2222 ŠK Polabiny, měl z vítězství obrovskou radost – mrkněte na chvíli, kdy si Jiří šel pro zlatou medaili.

Dvoudenní turnaj v běloruském Minsku zahrnul i mistrovství světa v bleskovém šachu (zde jsou oproti rapid šachu časové limity pro tahy hráčů jiné). Jiřímu se bohužel tento turnaj zas tolik nepovedl – skončil na 28. místě. Český mistr světa v rapid šachu si ale rozhodně nenechal tímto výsledkem zkazit náladu a domů se vrátil jako hrdina.