Právě vysíláme

SZIGET FESTIVAL oznamuje seznam hlavních účinkujících interpretů pro letošní rok!

12. února 2020 16:10
SZIGET FESTIVAL oznamuje seznam hlavních účinkujících interpretů pro letošní rok!

Již rozsáhlá první vlna jmen pro letošní program Szigetu potvrzuje, jak pestrý a barevný line-up na této akci mohou návštěvníci zažít. Sedmidenní festival na ostrově uprostřed Budapešti nabízí pro začátek jména jako Calvin Harris, Dua Lipa, Kings Of Leon, Major Lazer a The Strokes. Sziget je jeden z největších festivalů na světě a koná se celých sedm dní nonstop od 5. do 11. srpna 2020 na ostrově Obuda v maďarském hlavním městě Budapešti.

Celý seznam (viz. níže) má více než 80 jmen a jsou mezi nimi také A$AP Rocky, Anna Calvi, Denzel Curry, Diplo, FKA twigs, Foals, Kaytranada, Khalid, Lewis Capaldi, Mabel, Slowthai, Stormzy a další. Vstupenky jsou k dispozici od 199 €, ale jen do 3. března. Pak se cena bude měnit! Lístky jsou dostupné online: szigetfestival.com/cz/vstupenky

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů. Rozpětí od světových poprockových hvězd po trap, od písničkářů po elektroniku, od funky po psychedelický pop, festival vždy nabízí ta nejlepší jména z každého žánru. Nekončící sedmidenní párty do slova a do písmene. Areál se nachází v ostrovním parku plném zeleně a nabízí i dostatek míst pro odpočinek. Nechybí tu ani možnost zchladit se v horkém létě na říční pláži.

Headlineři

Na Sziget se vrací uznávaný hitmaker Calvin Harris, který nastartoval svoji kariéru spoluprací s největšími světovými hvězdami. BRIT Award a Grammy ověnčený skotský DJ, producent a autor je známý unikátní atmosférou jeho živých show. Je autorem mnoha tanečních hitů jako We Found Love (feat. Rihanna), One Kiss (feat. Dua Lipa) a Promises (feat. Sam Smith).

Sziget otevře svoji náruč a přivítá zpět zpěvačku Dua Lipa, v Londýně působící rodačku z Kosova. Dua Lipa je jedna z největších hudebních hvězd současnosti a je nazývaná Madonnou generace „Z“. Hity jako  New Rules, Don’t Start Now nebo Electricity se hrají po celém světě. Ve svých čtyřiadvaceti letech se stala už dvakrát jedničkou britské singlové hitparády.

Další návrat na Sziget, tentokrát po pěti letech, plánují Kings of Leon. Kapela z Nashvillu působí na scéně od počátku milénia a má na kontě kultovní hity jako Use Somebody, Sex On Fire a Find Me.

Kromě množství hudebních vystoupení znamená Sziget také divadlo, kabaret, instalace a mnoho dalších forem živého umění. Umístěním na ostrově Obuda v samotném srdci Budapešti se Sziget stává skutečným městem ve městě, které každoročně přiláká více než půl milionu návštěvníků z více než stovky zemí.

Sziget se koná 5. – 11. Srpna 2020 na ostrově Obuda v Budapešti. Vstupenky jsou k prodeji ZDE.

Zdroj: Sziget Festival

Články, které by tě mohly zajímat