Právě vysíláme

Tenistka Markéta Vondroušová v Tokiu vybojovala olympijské stříbro

31. července 2021 18:39
Tenistka Markéta Vondroušová v Tokiu vybojovala olympijské stříbro

Tenistka Markéta Vondroušová má olympijské stříbro, ve finále podlehla Bencic.

Ve finále dvouhry v Tokiu podlehla dvaadvacetiletá sokolovská rodačka světové dvanáctce Belindě Bencic ze Švýcarska 5:7, 6:2, 3:6. Česká výprava získala v japonské metropoli sedmou medaili. V neděli si finále zahrají i Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, nejvýše nasazený pár čtyřhry.

Belinda Bencic, Markéta Vondroušová, Elina Svitolina

Olympijská debutantka Vondroušová se i přes finálovou porážku postarala o největší singlový úspěch českého tenisu. Jediné tenisové zlato získal ještě v československých dobách Slovák Miloslav Mečíř, vítěz dvouhry při návratu tohoto sportu do olympijského programu v Soulu 1988.

„Ještě mi to nedochází, ale když vidím medaili a znám ohlasy z domova, tak je to veliké. Kdyby mi to někdo řekl před turnajem, brala bych to na tisíc procent. Jsem ráda, že mám stříbro. Prohra je trošku smutná, ale chci si užívat,“ řekla Vondroušová.

Markéta Vondroušová

„Říkala jsem si, že do toho půjdu a budu makat, co to půjde. Nevyšlo to, ale mám čisté svědomí, že jsem tam nechala všechno. Bohužel, ona byla lepší. Nemůžeme vyhrát obě. Jsme kamarádky, takže jsem aspoň ráda, že mě porazila právě Belinda,“ dodala spokojeně.

Do Tokia se kvalifikovala díky tzv. zmraženému žebříčku. V době uzávěrky totiž byla až pátou Češkou za Karolínou Muchovou, na kterou letenka nezbyla.

Články, které by tě mohly zajímat