Právě vysíláme

V Brně mají unikát, přístřešek tramvajové zastávky postavili pod most

4. října 2021 9:10
V Brně mají unikát, přístřešek tramvajové zastávky postavili pod most

Tak tady architekt zřejmě nepřemýšlel. V Brně byla zřízena nová tramvajová zastávka v části Starý Lískovec. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby pod mostem, kde se nachází, nenechal zhotovitel postavit také přístřešek. Zatímco někteří se tomu smějí, jiní stanoviště tramvají kritizují.

Po několika měsících oprav byla v Brně konečně uvedena do provozu tramvajová zastávka v části Starý Lískovec. Ta se původně nacházela blíže k nákupnímu středisku, nyní ji zhotovitel umístil pod most. Kuriózní ho je na ní pak to, že tam rovnou nechal postavit přístřešek. „Alespoň na nás dvakrát neprší,“ baví se cestující Olena Ivančenková, kterou se na názor zeptali redaktoři Deníku.

Zatímco spousta lidí bere celou situaci s nadhledem, jiní kritizují především umístění zastávky. Vede k ní totiž celkem čtyřiačtyřicet schodů, které výrazně snižují dostupnost imobilním osobám a spoustě důchodců. Dopravní podnik slíbil zhotovení výtahu, který se zatím na místě nenachází.

Jak uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková pro Deník, řeší se zhotovitelem přemístění přístřešku. Pod mostem je totiž zbytečný. Jak zároveň upozorňují obyvatelé města, jiné zastávky se pod mostem nenachází, a přesto na nich přístřešek žádný není.

Server iDnes.cz upozornil, že v Brně nejde o první kuriózní případ podobného rázu. Přístřešky na zastávce Grohova jsou natočeny zády k ostrůvku, údajně kvůli bezpečnosti. Autobusová zastávka Loosova na Lesné má tvar chobotnice a silnice u zastávky Všetičkova pak připomíná spíše chodník.

Články, které by tě mohly zajímat