Právě vysíláme

BILL a MELINDA GATESOVI darovali obrovskou částku na léčbu koronaviru

7. února 2020 9:10
BILL a MELINDA GATESOVI darovali obrovskou částku na léčbu koronaviru

Jeden z nejbohatších párů na světě se rozhodl, že podpoří boj proti smrtelnému koronaviru. Bill a Melinda Gatesovi věnovali obrovskou částku peněz, která pomůže s prevencí i s léčbou viru.

Neuvěřitelná částka

Slavný manželský pár oznámil, že skrze svoji vlastní nadaci věnuje 100 milionů amerických dolarů na projekty, které bojují proti zákeřnému koronaviru. Nadace Billa a Melindy Gatesových uvedla, že 60 milionů dolarů půjde na vývoj vakcín a léků proti koronaviru, 20 milionů na preventivní péči a na projekty, které pomáhají doktorům v krizových oblastech, a zbylých 20 milionů půjde na konstrukci systémů prevence v Subsaharské Africe a jižní Asii.

Bývalý šéf Microsoftu a jeho žena založili Nadaci Billa a Melindy Gatesových už v roce 2000. Od té doby pomáhá tato nezisková organizace mladým školákům, lidem žijících v chudobě a lékařům bojujícím proti smrtelným nemocím. Bill a Melinda Gatesovi chtějí s tímto novým projektem pomoct i Světové zdravotnické organizaci ve snaze koronavirus jednou provždy zneškodnit.

Klobouk dolů!

Bill a Melinda Gatesovi dlouhodobě podporují charitativní projekty

Zdroj: Bill & Melinda Gates Foundation, LadBible

Články, které by tě mohly zajímat