Právě vysíláme

Česká jednička MMA JIŘÍ „DENISA“ PROCHÁZKA se utká o titulový pás japonského RIZINU!

1. února 2019 12:10
Česká jednička MMA JIŘÍ „DENISA“ PROCHÁZKA se utká o titulový pás japonského RIZINU!

Fanouškům MMA se splnil sen: Jiří „Denisa“ Procházka nastoupí 21. dubna v japonské Jokohamě k odvetě proti zápasníkovi Muhammedu „King Mo“ Lawalovi. A co je nejdůležitější, bude se bojovat o titulový pás ve váze do 93 kg, tedy ve druhé nejsledovanější soutěži světa.

Pro „Denisu“ to bude odveta

Procházka před třemi lety, v novoroční pyramidě organizace RIZIN FF, podlehl po nádherném výkonu ve finále právě Lawalovi. Tehdy nastupoval do svého třetího zápasu večera a byl již značně vyčerpaný, nyní bude do ringu vstupovat svěží a připravený jako nikdy předtím.

„Vítězství pásu v RIZINU ve váze, ve které bojuji, je pro mě dlouhodobým snem, kvůli kterému stále zůstávám v Japonsku. Udělám pro to vše a věřím, že předvedu co nejlepší výkon a pás vybojuji. Děkuji, že jdete se mnou a sledujete mou cestu,“ vzkazuje Jiří „Denisa“ Procházka.

Jiří si od Lawalovy porážky připsal v RIZINU už sedm výher. Zápasy českého bojovníka s přezdívkou Denisa se staly podle statistik sledovanosti jedny z nejoblíbenějších v japonské organizaci i na televizní obrazovce. Podle světových statistik patří Jiří mezi 30 nejlepších zápasníků světa ve váze light-heavyweight.

V Japonsku je bojové umění velice respektováno. Je chápáno jako cesta lidského těla, ducha a mysli, která když se spojí, je neporazitelná. Fanoušci mohou Jirkovu cestu a přípravu sledovat na Facebookuči na Instagramu.

Jiří „Denisa“ Procházka

Šestadvacetiletý Jiří „Denisa“ Procházka, přezdívaný „český samuraj“, původně začínal s thajským boxem. Nyní je zápasníkem MMA, neboli smíšených bojových umění, a je v tomto sportu největší českou nadějí a v současnosti nejlepší český zápasník polotěžké váhy. Mezi jeho výrazné úspěchy, a vůbec největší úspěch v historii českého MMA, patří obsazení druhé příčky na turnaji RIZIN FIGHTING WORLD GRAND PRIX v Japonsku koncem roku 2015, za kterým stojí lidé ze slavné japonské PRIDE FC. Má zástupy fanoušků nejen v Česku, ale i po celém světě. Trénuje na domácí půdě v JETSAAM GYMU BRNO, pod vedením trenérů Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka. Příprava bude probíhat také ve švédském All Stars Gym Stockholm, kde trénuje jako hlavní sparing partner známého zápasníka UFC Alexandera Gustafssona.

Procházka je držitelem titulového pásu do váhy 93 kg v české organizaci GCF, který získal před šesti lety. Procházka ještě nebyl na české půdě poražen. Jeho bilance v MMA je 23 výher, 3 prohry, 1 remíza.

 

Muhammed „King Mo“ Lawal

Americkému zápasníkovi smíšených bojových umění, známému taky jako „King Mo„, je 38 let. Je to bývalý šampion Strikeforce light heavyweight a RIZIN Heavyweight Grand Prix, má tedy za sebou dvě světová vítězství a  pro Jiřího bude kvalitním soupeřem. Jeho bilance v MMA je 21 výher, 8 proher, 0 remíz.

Zápas se odehraje už 21. dubna v japonské Yokohama Areně. Jiří, držíme ti palce!

Zdroj: RIZIN 15, Jiří Stabla

Galerie: Takhle vypadala Doktorka Quinnová zamlada

Články, které by tě mohly zajímat