Právě vysíláme

Česko si na olympiádě připisuje další dvě medaile, vybojovali je Veselý a Vadlejch

7. srpna 2021 14:07
Česko si na olympiádě připisuje další dvě medaile, vybojovali je Veselý a Vadlejch

Česká republika si připisuje na své konto další dvě medaile. Vybojovali je oštěpaři Vítězslav Veselý, který skončil bronzový, a Jakub Vadlejch, jenž hodil oštěp 86,67 metrů daleko. Vítězství si vybojoval Ind Neeraj Chopra.

Medaile z Letních olympijských her v Tokiu nakonec do České republiky přivezou také atleti. Vybojovali je oštěpaři Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý, kteří nestačili pouze na Inda Neeraje Chopry, jenž hodil oštěpem téměř o metr dále než druhý Vadlejch.

Po úspěchu oštěpařů má česká výprava v Tokiu na kontě 11 medailí. Díky zisku čtyř zlatých, čtyř stříbrných a tří bronzových zažila nejúspěšnější letní hry v samostatné historii.

Oba čeští oštěpaři o sobě v posledních letech nedávali příliš vědět a ani letošní sezona až dosud nebyla oslnivá. Ale formu načasovali na nejdůležitější závod roku a ukázali, že oštěp je parádní česká disciplína. Trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný v hledišti musel mít radost.

Finále začal nejlépe Chopra, který zvítězil už v kvalifikaci. Ve druhé sérii si vedení upevnil hodem dlouhým 87,58 metru. Třetím pokusem dlouhým 85,44 metru se k němu přiblížil Veselý, mistr světa z roku 2013, který tak daleko nehodil posledních pět let.

I Vadlejch si zapsal nejlepší výkon roku. V páté sérii hodil 86,67 metru a získal stříbro stejně jako na mistrovství světa před čtyřmi lety. Veselý si ve svém čtvrtém olympijském finále zopakoval devět let starý bronz z Londýna, který však získal až dodatečně.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat