Právě vysíláme

Deviant z filmu V síti obtěžoval další dívku, jde do vězení

18. září 2021 9:10
Deviant z filmu V síti obtěžoval další dívku, jde do vězení

Dokument V síti otevřel tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Odhalil hned několik sexuálních deviantů, z nichž jeden nyní zamíří na patnáct měsíců do vězení. Muž, který byl v podmínce, totiž obtěžoval další dívku.

Jesenický soud poslal na 15 měsíců do vězení osmatřicetiletého muže, který se snažil navázat sexuální kontakt přes sociální sítě s nezletilou dívkou z Jesenicka. Muž byl přitom již za obdobnou trestnou činnost takzvaně v podmínce, jeho praktiky byly zachyceny i během natáčení dokumentárního snímku V síti. Jde tak o druhého muže ze snímku, kterého poslal nepravomocně soud za mříže.

Muž podle rozsudku chtěl začátkem května s nezletilou dívkou navázat sexuální kontakt, přestože mu napsala svůj skutečný věk. Nezletilé navrhoval sexuální praktiky a snažil se ji přesvědčit k osobní schůzce za účelem pohlavního styku. Dále jí psal, že se o tom nesmí nikdo dozvědět. Dívka z Jesenicka si jednání nenechala pro sebe.

Policisté muže obvinili z ohrožování výchovy dítěte a navazování nedovolených kontaktů s dítětem. Soud jej pak umístil do vazby kvůli obavě z pokračování v trestné činnosti. Stejnému pachateli přitom kvůli obvinění, které vzniklo na základě filmu V síti, uložil už v únoru Obvodní soud pro Prahu 7 podmíněný trest a vyhoštění na šest let ze země. Proti muži je vedeno od letošního dubna trestní řízení i u Okresního soudu v Ústí nad Labem kvůli pokusu o výrobu dětské pornografie.

Články, které by tě mohly zajímat