Právě vysíláme

HARVEY WEINSTEIN se možná vyhne vězení. Svým obětem zaplatí 570 milionů korun!

12. prosince 2019 15:10
HARVEY WEINSTEIN se možná vyhne vězení. Svým obětem zaplatí 570 milionů korun!

Harvey Weinstein je stále pravděpodobně tou nejvíc nenáviděnou osobou Hollywoodu. Bývalý vlivný filmový producent totiž čelí hned několika žalobám ze sexuálního obtěžování. Nyní nastal v jeho případu jasný zvrat.

Weinstein dosáhl dohody o odškodnění většiny svých údajných obětí. Podle středeční zprávy listu The New York Times se Weinstein zavázal vyplatit odškodné ve výši 570 milionů korun. Velká část žalob by tak podle newyorského listu měla být stažena.

Přes 30 hereček a bývalých zaměstnankyň Weinsteinových podniků, které producenta zažalovaly pro sexuální útoky a zvrhlé chování, s dohodou podle právníků souhlasí. Peníze vyplatí pojišťovny, které mají smlouvu s Weinsteinovými firmami, sám obviněný ze svého nezaplatí nic. Nebude ani nucen přiznat jakékoli pochybení. Dohodu musí ještě potvrdit soud.

Podmínky dohody nejsou jasné, napsal NYT. Je jen známo, že 18 obětí si rozdělí 6,2 milionu dolarů, přičemž žádná z nich nedostane víc než půl milionu. Jednou z poškozených je herečka Katherine Kendallová, která urovnání komentovala roztrpčeně: „Nelíbí se mi to, ale nevím, co bych jiného mohla dělat.“

Weinsteina ze sexuálního násilí a zvrhlého chování obvinilo celkem přes 80 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Producent všechna obvinění odmítá a tvrdí, že nejednal proti vůli žen.

 

Harvey Weinstein vychází ze svého posledního soudu.

 

Kathrine Kendall

 

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat