Právě vysíláme

HUAWEI se chce stát jedničkou na trhu. Brzy představí chytrý telefon 5G se sklopným displejem!

8. února 2019 12:10
HUAWEI se chce stát jedničkou na trhu. Brzy představí chytrý telefon 5G se sklopným displejem!

Čínský technologický gigant Huawei Technologies představí chytrý telefon, který bude podporovat sítě 5G a namísto amerických komponentů bude založen na své vlastní technologii. Firma současně prohlásila, že během dvou let se chce stát největším prodejcem chytrých telefonů na světě.

Společnost Huawei vynakládá značné prostředky na vývoj vlastní čipové technologie. Příští měsíc hodlá na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně představit chytrý telefon 5G se sklopným displejem. Namísto komponentů od tradičních dodavatelů, jako je například americký Qualcomm, firma telefon vybavila vlastní čipovou sadou a modemem.

Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, vloni předstihla Apple a na žebříčku světových prodejců smartphonů stanula za Samsungem na druhé příčce. Podle společnosti pro průzkum trhu IDC činí její podíl na globálním trhu 14,6 procenta. Čínská firma vloni dodala 206 milionů chytrých telefonů a přes 100 milionů tabletů a dalších chytrých zařízení. Její příjmy v této oblasti vloni stouply o 50 procent na více než 52 miliard dolarů (1,176 bilionu Kč).

 

Zdroj: ČTK

Chekit.cz: Nová sociální síť pro Čechy a Slováky

Články, které by tě mohly zajímat