Právě vysíláme

Hvězda seriálu ZOUFALÉ MANŽELKY dostala svou dceru na univerzitu podvodem. Odsedí si pouhých 14 dní!

15. září 2019 13:10
Hvězda seriálu ZOUFALÉ MANŽELKY dostala svou dceru na univerzitu podvodem. Odsedí si pouhých 14 dní!

Americká herečka Felicity Huffmanová, známá ze seriálu Zoufalé manželky, byla odsouzena v korupčním skandálu s přijímacími testy na prestižní americké univerzity. Informovala o tom televize CNN.

Herečku čeká 14 dní vězení, 250 hodin veřejně prospěšných prací a pokuta 30 000 dolarů (700 450 Kč). Před vynesením rozsudku soudkyně Indira Talwaniová uvedla, že Huffmanová věděla, že to, co dělá, není v pořádku. „Věděla, že je to podvod, nešlo o impulzivní čin,“ uvedla soudkyně. Po propuštění bude herečka rok v podmínce.

Huffmanová se před vynesením rozsudku omluvila, „Nejprve se omlouvám vám, „ řekla herečka soudkyni. „Jsem si nyní jako matka vědoma, že láska musí jít rukou v ruce s pravdou a že láska na úkor pravdy není opravdová láska… Zasloužím si jakýkoliv trest, který mi dáte,“ dodala. Do vězení by herečka měla nastoupit 25. října.

Herečka byla součástí skupiny jedenapadesáti lidí, v níž rodiče podle prokuratury celkem zaplatili na úplatcích 25 milionů dolarů (584 milionů korun), aby se jejich děti dostaly na prestižní univerzity. Herečka byla obviněna v březnu, před soudem se pak v rámci dohody s prokuraturou přiznala. Podle soudních spisů Huffmanová poskytla úplatek ve výši 15.000 dolarů (350.000 korun) maskovaný jako charitativní příspěvek, aby se mohla systému zúčastnit v zájmu své nejstarší dcery.

 

Herečka se svými dcerami

 

Zdroj: CNN, ČTK

Články, které by tě mohly zajímat