Právě vysíláme

Italského krotitele šelem napadli a zabili čtyři tygři

9. července 2019 17:47
Italského krotitele šelem napadli a zabili čtyři tygři

Jednoho z nejzkušenějších italských krotitelů šelem Ettora Webera zabili tygři. Jednašedesátiletého krotitele cirkusu Marina Monti ve čtvrtek večer při výcviku ve městě Bari nejprve napadl jeden tygr, k němuž se posléze přidali další tři.

Weber, který v zemi Apeninského poloostrova patřil k neznámějším krotitelům těchto kočkovitých šelem, vážným zraněním podlehl. Úřady po události tygry cirkusu zabavily a nechaly je přepravit do zoologické zahrady.

V Itálii se už léta vede velký spor kolem cirkusových představení s exotickými zvířaty. Ředitelé cirkusů jsou při tom opakovaně obviňováni z týrání zvířat. V italských cirkusech je nyní podle médií využíváno kolem 2000 zvířat.

Svaz ochránců zvířat LAV požaduje zákaz cirkusových vystoupení se zvířaty po vzoru známé společnosti Cirque du Soleil, která při svých představeních zvířata vůbec nepoužívá, účinkují v nich jen lidé. Asociace italských cirkusů se ale brání poukazem na to, že italské zákony na ochranu zvířat patří k nejpřísnějším v Evropě.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat