Právě vysíláme

Jablíčkáři v Německu mají smůlu. Soud v zemi zakázal prodej některých iPHONŮ

30. prosince 2018 12:10
Jablíčkáři v Německu mají smůlu. Soud v zemi zakázal prodej některých iPHONŮ

Němečtí uživatelé, jenž milují iPhony, mají smůlu. Některých modelů se v obchodech nedočkají!

Německý soud v patentovém sporu amerických společností QualcommApple rozhodl, že Apple v Německu nadále nesmí prodávat některé modely svého chytrého telefonu iPhone. Firma podle verdiktu porušuje hardwarový patent Qualcommu. Rozhodnutí ale nezačne platit hned, pokud se Apple odvolá, sdělil soudce Matthias Zigann.

Qualcomm si stěžoval na porušení patentového práva ze strany Applu vedle Spojených států i v Číně, kde soud na začátku prosince rozhodl obdobně jako ten německý.

V Německu Qualcomm požaduje zákaz prodeje některých iPhonů s čipy firmy Intel. Soud dospěl k závěru, že telefony, které obsahují kombinaci čipů od Intelu a firmy Qorvo porušují jeden z patentů Qualcommu, který pomáhá šetřit baterii při odesílání a přijímání bezdrátového signálu.

„Během odvolacího období budou z 15 obchodů v Německu staženy modely telefonů iPhone 7 a iPhone 8. Ve všech našich obchodech zůstanou dostupné přístroje iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR,“ stojí v oficiálním prohlášení jedné z největších firem světa.

Zdroj: ČTK

Fuj! Mobily jsou sedmkrát špinavější než záchodová prkénka, tvrdí studie

Články, které by tě mohly zajímat