Právě vysíláme

Jak lze manipulovat s realitou? Fotografové ukazují, jak snadno lze vytvořit ze skupinky masy lidí!

4. května 2020 13:10
Jak lze manipulovat s realitou? Fotografové ukazují, jak snadno lze vytvořit ze skupinky masy lidí!

V době internetu a sociálních médií všichni moc dobře víme, jak snadno se dá upravit realita. Tu pak díky jednoduchým trikům můžeme buď zkrášlit do dokonalosti nebo naopak pořádně zošklivit.

Ačkoliv je koronavirová pandemie pomalu na ústupu, stále nic není vyhráno a je velmi důležité, abychom dodržovali vládní nařízení. Mezi ně také patří udržování odstupu od větších skupin lidí. Podle čeho můžeme ovšem opravdu poznat, že lidé toto nařízení dodržují, či naopak porušují? Můžeme věřit zprávám o tom, že se lidé ještě v nejhorších časech pandemie shromažďovali v parcích či na ulicích?

Dánští fotografové Ólafur Steinar GestssonPhilip Davali se rozhodli podniknout zajímavý experiment. Umělci vyfotili stejné skupinky lidí posedávajících venku dvěma způsoby a na focení použili dva různé objektivy – širokoúhlý a teleobjektiv. „Široký úhel je podobný tomu, jak vidí naše oči, fotografuje širší obrázky a jako fotograf jej používáte, když jste blízko tomu, co potřebujete vyfotit,“ říká dvojice profesionálů. Jejich výsledné snímky pak přesně dokazují, jaký je drastický rozdíl mezi tím, jak vnímáme rozestupy mezi lidmi a jak snadno se dá přibarvit realita. Podívejte se do galerie.

 

Zdroj: BoredPanda

Články, které by tě mohly zajímat