Právě vysíláme

Jak působí alkohol na naše zdraví? Možná budete překvapeni

15. února 2019 12:10
Jak působí alkohol na naše zdraví? Možná budete překvapeni

Říká se že alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství, ale jak působí na vaše tělo?

My samozřejmě moc dobře víme, že v horkých letních dnech naši žízeň nezažene skoro nic tak spolehlivě jako vychlazený a orosený půllitr piva. Nicméně věděli jste, že jeden takový kousek, přesněji řečeno půllitr desetistupňového piva,755 kalorií, což je přibližně tolik, kolik má chlebíček s bramborovým salátem a šunkou?

orosený půllitr piva

A například velice oblíbený a populární drink piňa colada, který usrkává vaše drahá polovička má kalorií 499, což je asi tolik, kolik má průměrný hamburger.

Pití alkoholických nápojů evidentně snižuje subjektivní pocit nemocnosti a nalomeného zdraví a možná na tom něco i bude.

Podle studie prováděné v Británii a to na více než 2 milionech lidí, se ukázalo, že umírněné pití alkoholu má blahodárný vliv na srdce a snižuje množství cholesterolu v krvi a to zejména u žen kolem 55 let.

Alkohol má také vliv na cukrovku. V malém množství může zamezit jejímu rozvoji, naopak ve velkém množství jí může i vyvolat a nesněme na vavřínech, alkohol přispívá k častým změnám nálad a dokonce napomáhá k vyvoláváním depresí.

Co z toho všeho plyne?

Každý pijme dle svého uvážení a dle pravidla: nic se nemá přehánět.

Zdroj: Globe24.cz

Genialita na LSD aneb kdo ze slavných zkusil tuhle drogu

Články, které by tě mohly zajímat