Právě vysíláme

Jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates se rozvádí po 27 letech manželství

4. května 2021 13:10
Jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates se rozvádí po 27 letech manželství

Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a Melinda Gates se po 27 letech manželství rozvádí. Pár to oznámil ve společném prohlášení na Twitteru.

Rozhodnutí o konci manželství podle páru předcházela zralá úvaha a snaha na vztahu pracovat. „Během více než 27 let jsme vychovali tři úžasné děti a založili nadaci, která funguje po celém světě a pomáhá všem lidem vést zdravé a produktivní životy. Už nevěříme, že můžeme v další fázi našich životů růst společně jako pár. Žádáme o prostor a soukromí pro naši rodinu,“ stojí kromě jiného v prohlášení.

Dvojice se seznámila koncem 80. let, kdy Melinda nastoupila do Microsoftu. Mají spolu tři děti a společně spravují Nadaci Billa a Melindy Gatesových. Jedna z nejbohatších charitativních organizací na světě se angažuje také v aktuálním boji s pandemií nemoci Covid – 19.

Od roku 1987 je Gates zařazován do žebříčku nejbohatších lidí světa, který pravidelně zveřejňuje časopis Forbes. Mezi roky 1995 až 2017 mu opakovaně patřila první příčka.

 

Zdroj: ČTK, Twitter

Články, které by tě mohly zajímat