Právě vysíláme

KAREL GOTT přiznal, že trpí akutní leukémií!

12. září 2019 7:15
KAREL GOTT přiznal, že trpí akutní leukémií!

Legendární český zpěvák se přiznal k šokující pravdě: trpí akutní leukémií. Gott měl vážné zdravotní problémy už v roce 2016 – tehdy ovšem prohlásil, že svojí hudební kariéru rozhodně ukončit nehodlá.

Velmi smutná zpráva

„Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu,“ řekl Blesku Gott a doplnil, že i přes několik druhů léčby přešlo toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii. Zpěvák se ke svému zdravotnímu stavu vyjádřil i na Facebooku, kde fanouškům uvedl tento vzkaz:

Na podzim 2015 lékaři Gottovi diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin a nejpopulárnější český zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu, do konce února 2016 absolvoval šest chemoterapií a 18. března oznámil, že nádorové onemocnění vymizelo. K vystupování na veřejnosti se Gott poté vracel jen pomalu, ještě koncem listopadu 2015 ale za mohutných ovací osobně převzal počtyřicáté Zlatého (či Českého) slavíka.

Karel Gott se svojí ženou Ivanou

Karel Gott se svojí ženou Ivanou

Loni v únoru byl Gott hospitalizován kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Z důvodu nemoci zrušil například vystoupení na plese v Českých Budějovicích i na Česko-Slovenském plese v pražském Obecním domě. Kvůli nemoci pak zrušil i své představení v Liberci letos v červenci.

Gott má na svém kontě skoro tři stovky alb, první je z roku 1965, a desítky milionů prodaných desek. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Populární je nejen v Česku, ale i v Německu či Rusku. Jeho nedávný singl Srdce nehasnou se chlubí přes 13 miliony zhlédnutí na YouTubu.

Dlouhý je i seznam zpěvákových ocenění. Například Zlatým a Českým slavíkem byl zvolen dvaačtyřicetkrát, poprvé za rok 1963 a zatím naposledy v roce 2017. Za minulého režimu byl zasloužilým (1977) a národním umělcem (1985), v roce 2009 mu tehdejší prezident Václav Klaus udělil medaili Za zásluhy.

Zdroj: Blesk.cz, ČTK, Instagram, YouTube

Články, které by tě mohly zajímat