Právě vysíláme

Kocour Larry slaví jubileum ve funkci. V sídle premiéra chytá myši už deset let

2. března 2021 17:24
Kocour Larry slaví jubileum ve funkci. V sídle premiéra chytá myši už deset let

Letos to už bude deset let, co na Downing Street č. 10 žije kocour jménem Larry. Zatímco se v domě vystřídali už tři premiéry, čtyřnohý mazlíček zůstává.

Kocour Larry se do sídla premiéra dostal jako čtyřletý z útulku. „Přijde mi to jako včera, když se k nám zatoulal a potřeboval nový domov. Nikdy jsem nevěřila, jak neuvěřitelným by se jeho život mohl stát,“ uvedla Lindsay Quinlan z útulku.

Larry se během své „funkce“ stal miláčkem Britů. Ve funkci se během jeho pobytu na Downing Street č. 10 vystřídali už tři premiéři, on ale zůstává. „To je důkaz, proč si zvířata zaslouží získat druhou šanci. V jednu chvíli se mohou toulat po ulici, a ve druhé se můžou stát národní politickou figurkou s fanoušky po celém světě,“ řekla Quinlan.

Během „vlády“ Davida Camerona se Británií šířily spekulace, že premiér nemá kočky zrovna v lásce. Jak však on sám potvrdil, s Larrym vycházel velmi dobře. „Bohužel si ho nemůžu vzít s sebou. Patří k tomu domu a zaměstnanci ho milují.“

Vedle Larryho měla oficiální titul „vrchní mršilov úřadu vlády“ ještě kočka Humfrey, která bydlela v domě premiéra v 90. letech. Tradice začala za vlády Jindřicha VIII.

Zdroj: BelFastTelegraph, ShutterStock

Články, které by tě mohly zajímat