Právě vysíláme

Koncerty a další akce bez omezení počtu návštěvníků, startuje on-line testování

1. září 2021 13:10
Koncerty a další akce bez omezení počtu návštěvníků, startuje on-line testování

Od dnešního dne se smí bez omezení počtu návštěvníků koncerty a další kulturní akce. Do počtu 3 000 návštěvníků bude jedno, zda budou mít účastníci platný test na koronavirus, budou očkovaní proti Covidu–19, nebo v posledním půl roce prodělali tuto chorobu. Při vyšším počtu musí být minimálně polovina kapacity obsazena lidmi, kteří jsou plně očkovaní nebo prodělali koronavirus.

Podmínky se rozvolňovaly od srpna, kdy na sportovních a kulturních akcích mohlo být až 7 000 lidí venku a 3 000 osob uvnitř. Nad tento limit ale do vnitřních prostor mohli lidé pouze po Covidu nebo s vakcínou.

Zároveň se zvyšuje kapacita naplnění muzeí, galerií, zámků nebo zoologických zahrad, také na sto procent. V restauracích je nově oficiálně povoleno obsazení jednoho stolu šesti lidmi místo dosavadních čtyř, pokud nepatří do jedné domácnosti.

Nově bude možné využít on-line testování například v kadeřnictví nebo pro vstup na hromadné akce. Jde o testování, kdy se člověk sám otestuje pod dohledem zdravotnického pracovníka, který je připojen prostřednictvím webové kamery. Takový test bude platit 24 hodin.

Články, které by tě mohly zajímat