Právě vysíláme

Kúdela dostal od UEFA stopku na deset zápasů, přijde i o EURO

14. dubna 2021 16:51
Kúdela dostal od UEFA stopku na deset zápasů, přijde i o EURO

Obránce Slavie přijde o EURO i další zápasy konané pod hlavičkou EUFA. Rozhodla o tom disciplinární komise, která českého obránce potrestala za rasistickou urážku záložníka Rangers Glena Kamary v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow.

Disciplinární komise UEFA potrestala Ondřeje Kúdelu zákazem startu v deseti utkáních pod hlavičkou této soutěže. Fotbalista tak přijde nejen o další zápasy v rámci Evropské ligy, ale nejspíš také o EURO. Podle oficiálního prohlášení hráči Slavie rasismus komise prokázala, byť český klub v minulém týdnu uvedl, že vyšetřovatel, který se incidentem zabýval, důkaz nenašel.

Kúdela měl Glenu Kamarovi říct „jsi z**raný opičák“, hráč Slavie však tvrdí, že pronesl pouze „jsi z**raný chlápek“. Po zápase pak skotský klub odmítl pustit české hráče do šaten, za což obdržel pokutu v přepočtu 234 tisíc korun. Kúdelu navíc v útrobách stadionu Kamara fyzicky napadl, za což mu UEFA udělila trest v podobě stopky na tři zápasy.

Fanoušci klubu poukazují na to, že zatímco Kúdela obdržel za pošeptání „něčeho“ do ucha stopku na deset zápasů, hráč Rangers Kemar Roofe dostal za napadení a zranění brankáře Ondřeje Koláře zákaz nastoupit pouze do čtyř utkání. Tresty považuje vedení Rangers za přísné a hodlá se odvolat.

Jaroslav Tvrdík se v oficiálním prohlášení Kamarovi za chování Kúdely omluvil. „Lituji toho a omlouvám se Glenu Kamarovi za situaci, která zjevně způsobila utrpení jemu a jeho spoluhráčům i všem spojeným s Rangers a Slavií. Podnikám pozitivní kroky, abych zabránil tomu, aby se taková situace v našem klubu již nikdy neopakovala,“ uvedl.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat