Právě vysíláme

Muž se nezvyklým způsobem pomstil ex-přítelkyni. Čtyřikrát jí schválně poslal do karantény

21. ledna 2021 9:10
Muž se nezvyklým způsobem pomstil ex-přítelkyni. Čtyřikrát jí schválně poslal do karantény

Pandemie Covidu–19 zneužil k osobní pomstě pětatřicetiletý muž pracující pro izraelské ministerstvo zdravotnictví, který svou bývalou přítelkyni čtyřikrát zbytečně poslal do koronavirové karantény. Pro ženinu izolaci přitom nebyl nejmenší důvod, protože nebyla ani infikovaná, ani v kontaktu s nakaženou osobou.

Muž, jehož jméno není známo, nyní čelí několika obviněním včetně zneužití postavení, podvodu či narušení soukromí. Těchto činů se podle policie dopustil v uplynulých měsíců, kdy čtyřikrát své bývalé přítelkyni poslal oficiální textovou zprávu, že se musí ihned uchýlit do izolace.

Podle dostupných informací muž pracoval jako externista v jednom z call center izraelského ministerstva zdravotnictví. Policie ho začala vyšetřovat, když ministerstvu začalo být podezřelé, že se stejná žena čtyřikrát po sobě odvolává proti nařízené izolaci.

V Izraeli je nyní více než 180 000 Izraelců v nařízené dvoutýdenní izolaci kvůli možnému kontaktu s Covidem – 19. Od začátku pandemie toto opatření absolvovaly téměř dva miliony z necelých devíti milionů obyvatel Izraele.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat