Právě vysíláme

První fotky z místa neštěstí: Tělo Petra Kellnera mohli vyzvednout až další den

30. března 2021 11:26
První fotky z místa neštěstí: Tělo Petra Kellnera mohli vyzvednout až další den

Český miliardář a podnikatel Petr Kellner v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku v aljašských horách. Miliardářovo tělo vytáhli až v neděli ráno. Podívejte se na první fotografie z místa tragické havárie.

Aljašskému vyšetřovateli Clintovi Johnsovi se za pomocí speciální techniky podařilo udělat fotodokumentaci z místa tragické nehody.

Na základě jeho pozorování byl vrtulník na palubě s Petrem Kellnerem pravděpodobně tři až čtyři metry pod letovou hladinou, když narazil do hory. Chybělo zhruba tři až pět metrů, aby vrtulník hřeben překonal. Po střetu s ledovcem Airbus SE AS 350 B3 urazil zhruba 244 až 274 metrů po zasněžené hoře.

 

Poslední kontakt s vrtulníkem proběhl v 18:34 hodin místního času v sobotu. Zhruba ve 20:30 hodin bylo podle vyšetřovatelů nahlášené zpoždění dvou helikoptér. O hodinu později posádka jedné z nich zahlédla trosky v horách a lokalizoval místo nehody.

 

V sobotu večer byl vyslán záchranný tým. „Byla už ale tma, takže jsme vyprostili pouze osobu, která nehodu přežila. V neděli ráno, kdy už bylo denní světlo, jsme dali dohromady skupinu dobrovolníků k záchraně (Alaska Rescue Group), všichni sedli do vrtulníku a letěli na místo nehody, kde vyprostili dalších pět lidí,“ uvedl důstojník aljašské policie Austin McDaniel pro server iRozhlas.cz.

Jak se později ukázalo, jediným přeživším tragické nehody je Čech David Horváth. Bohužel ostatním členům posádky už nebylo pomoci.

 

„Vím, že v neděli byla těla předána našemu policejnímu lékaři, který možná provede pitvu. Následně budou předána nejbližšímu pozůstalému, který pomůže s převozem do Česka, nebo do místa, které zvolí. Mohu si znovu ověřit, zdali už byla těla vydána, ale myslím si, že spíš ne,“ dodal McDaniel.

Zdroj: ČTK, iRozhlas

Články, které by tě mohly zajímat