Právě vysíláme

Skotská seniorka se dočkala praprapravnoučete, rodina má šest generací

19. června 2021 9:10
Skotská seniorka se dočkala praprapravnoučete, rodina má šest generací

Prvního praprapravnoučete se dočkala 86letá skotská seniorka Mary Marshall. Její rodina se jako jedna z mála v Británii a nejspíš jediná ve Skotsku rozkládá přes šest žijících generací.

Marshall má celkem 90 vnoučat, pravnoučat, prapravnoučat a praprapravnoučat. Sama je matkou osmi dětí. Její nejstarší dcera, 68letá Rose, má čtyři děti. Po čtyřech potomcích má i 50letá vnučka Marshall Chyrel a její 35letá dcera Carrie, jejíž 17letá dcera Toni–Leigh přivedla před třemi týdny na svět zatím nejmladší přírůstek do rozsáhlé rodiny, Nylu.

Všechny matky pocházejí z jedné strany rodiny a všechny až na novopečenou matku pracují nebo pracovaly jako ošetřovatelky. Všechny měly první dítě v 18 letech nebo ještě mladší a žijí v Edinburghu a jeho okolí.

Marshall uvádí, že kvůli nezvykle velkému počtu členů rodiny je omluvená z nákupu dárků k narozeninám či Vánocům – strávila by tím totiž „polovinu roku“, domnívá se seniorka.

„Abych byla upřímná, jsem šťastná žena. Mít takhle velkou rodinu je skvělé. Vždycky se najde někdo, kdo se o vás postará. Jsem neuvěřitelně šťastná,“ sdělila BBC.

„Když jsme zjistili, že jsem těhotná, vtipkovali jsme o tom, že jsme pokořili nějaký rekord,“ dodává nová maminka Toni–Leigh. Nejvyšší počet žijících generací v rámci jedné rodiny je podle Guinnessovy knihy rekordů sedm.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat