Právě vysíláme

Soudkyně rozhodovala polonahá v posteli s cigaretou v ruce. Odhalila ji omylem zapnutá videokamera

24. listopadu 2022 13:53
Soudkyně rozhodovala polonahá v posteli s cigaretou v ruce. Odhalila ji omylem zapnutá videokamera

V kolumbijské Cúcutě dočasně suspendovali soudkyni, která rozhodovala o zrušení vazby obžalovaného. Při soudním líčení totiž ležela polonahá v posteli a kouřila cigaretu. Prozradil ji kratičký videozáznam, na němž zívala a vypadala velmi nesoustředěně.

Přelíčení se konalo minulý týden prostřednictvím videokonference a soudkyně Vivian Polanía během něj měla rozhodnout o pokračování vazby muže obviněného z umístění bomby v kasárnách. Už od samého začátku bylo znát, že soudkyně se příliš nesoustředí. Odpovídala zmateně a po delších pomlkách, kameru měla přitom vypnutou. Když oznámila zamítnutí propuštění obviněného na svobodu, měl slovo jeho advokát. Ten řekl, že rozhodnutí nerozumí a chtěl ho zdůvodnit.

„V 57. minutě aktivovala kameru a naskytl se nám žalostný obrázek: byla ospalá, rozcuchaná, ležela v posteli a byla polonahá,“ citoval El País ze zdůvodnění pozastavení výkonu funkce soudkyně. Po asi 20 vteřinách prokurátor upozornil soudkyni, že má zapnutou kameru, a ona ji vypnula. Následující den advokát obžalovaného podal stížnost na chování soudkyně.

Disciplinární komise zatím tříměsíční suspendování soudkyně zdůvodnila mimo jinou neúctou k účastníkům řízení a porušením soudcovského kodexu oblékání. Soudkyně podle místních médií už v minulosti proslula na sociálních sítích sdílením svých fotografií ve spodním prádle či příspěvky se sexuálním podtextem.

 

Články, které by tě mohly zajímat