Právě vysíláme

Soutěž MISS UNIVERSE slavila historický moment: Prestižní akce se letos poprvé zúčastnily transgenderové modelky!

18. prosince 2018 9:10
Soutěž MISS UNIVERSE slavila historický moment: Prestižní akce se letos poprvé zúčastnily transgenderové modelky!

Prestižní soutěže Miss Universe se letos vůbec poprvé zúčastnily transgenderové modelky Ángela Ponce ze Španělska a Belguun Bacuch z Mongolska. Obě ženy se sice do první dvacítky vybraných soutěžících nedostaly, ale chtějí, aby jejich účast na soutěži pomohla podpořit toleranci po celém světě.

Historický večer pro tuto soutěž

Organizátoři letošní soutěže v Bangkoku změnili pravidla týkající se genderových kritérií, což umožnilo účast i transgenderovým modelkám. Změna se pořadatelům vyplatila – Fanoušci na sociálních sítích si letošní soutěž Miss Universe nesmírně chválili.

Ángela Ponce (vlevo) a Belguun Bacuch (vpravo)

Účast transgenderových modelek nebyl však jediným rekordem, který na letošní soutěži Miss Universe padl. Akce se zúčastnilo celkem 94 modelek – To je nejvíc od vzniku soutěže v roce 1952.

Celkovou vítězkou Miss Universe 2018 se stala čtyřiadvacetiletá Filipínka Catriona Elisa Gray. Modelka ve finálové fázi soutěže porazila Jihoafričanku Tamaryn Green a Venezuelku Sthefany Gutiérrez. Českou republiku na letošní Miss Universe reprezentovala dvacetiletá Lea Šteflíčková. Rodačka z Prahy se do výběru nejlepší dvacítky bohužel nedostala.

 

Letošní soutěž Miss Universe ovládla Filipínka Catriona Elisa Gray

 

Zdroj: Instagram, ČTK, missuniverse.com

Galerie: Poznejte britskou verzi Marilyn Monroe

Články, které by tě mohly zajímat