Právě vysíláme

TAYLOR SWIFT reaguje na znepokojující politické dění ve svém domácím státě! Co udělala?

9. dubna 2019 14:10
TAYLOR SWIFT reaguje na znepokojující politické dění ve svém domácím státě! Co udělala?

Taylor Swift se opět angažuje v politickém hnutí. Zpěvačka podpořila organizaci, která bojuje za práva LGBT komunity a reaguje tak na návrh zákona, který podle kritiků může diskriminovat tuto komunitu v americkém státě Tennessee.

Štědré finanční věnování

Taylor Swift věnovala skupině Tennessee Equality Project celkem $113 000, tedy v přepočtu zhruba 2,5 milionu Kč. Organizace bojuje například proti novele zákona, která umožní soukromým dětským adopčním centrům diskriminovat pěstounské rodiny na základě jejich náboženství či identitě.

Zpěvačka v otevřeném dopisu uvedla, že ji organizace Tennessee Equality Project inspiruje a že chce, aby dosáhla svého cíle a umožnila všem lidem férový prostor a možnosti ve společnosti.

Politická aktivistka

Taylor Swift se poprvé veřejně angažovala v politice loni v říjnu, kdy podpořila demokrata Phila Bredesena během senátních voleb ve Spojených státech. Její vliv na senátní volby byl značný. Poté, co zpěvačka podpořila Bredesena, se počet registrovaných voličů ve státě Tennessee zvýšil o trojnásobek. Bredesen se ovšem do Senátu nakonec nedostal.

Bude mít angažovanost Taylor Swift podobně silný vliv na vývoji tohoto zákona v Tennessee? To se teprve uvidí. Jisté je, že zpěvačka definitivně přehodnotila svůj předchozí pohled na politiku a zřejmě se ve veřejné sféře bude angažovat i nadále.

Taylor Swift

Taylor Swift (vlevo) podporuje kandidáta do Senátu, Phila Bredesena

Zdroj: The Hollywood Reporter, Billboard, Facebook, Metro Weekly, Instagram, W Magazine, Tennessee Equality Project

Články, které by tě mohly zajímat