Právě vysíláme

Tip na výlet? Miliardář z Japonska shání lidi, kteří by se s ním proletěli kolem Měsíce

3. března 2021 15:10
Tip na výlet? Miliardář z Japonska shání lidi, kteří by se s ním proletěli kolem Měsíce

Japonský výstřední miliardář Jusaku Maezawa hledá osm spolucestujících, které s sebou vezme na let kolem Měsíce plánovaný na rok 2023. Celou cestu hradí on sám.

Pětačtyřicetiletý výstřední boháč Maezawa před rokem zrušil svůj inzerát na výběr dívky, s níž chtěl k Měsíci letět. Potenciálních partnerek se mu tehdy ozvalo skoro třicet tisíc. V roce 2018 zas tvrdil, že s sebou k Měsíci vezme šest až osm umělců.

„Chci lidi z různých prostředí, aby se ke mně připojili,“ oznámil Maezawa v úterý na Twitteru. „Koupil jsem všechna místa, takže to bude soukromý let,“ dodal s tím, že cestu platí, takže ti, kdo s ním poletí, to budou mít zdarma. Kolik peněz za cestu zaplatí, dosud zveřejněno nebylo.

Uchazeči musí splnit dvě kritéria: měli by „pokročit v jakékoli činnosti, která nějakým způsobem pomáhá ostatním“ a měli by být „ochotní podporovat další členy posádky“.

Movitý Japonec se v roce 2018 přihlásil jako první vesmírný turista, který se vydá k Měsíci kosmickou lodí společnosti SpaceX amerického podnikatele Elona Muska.

Bývalý bubeník punkové kapely Maezawa začal s podnikáním koncem 90. let v hudebním průmyslu. V roce 2004 založil internetový obchod s oblečením Zozotown.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat