Právě vysíláme

Troufalý plán: muž pro vysvobození ženy z vězení objednal vrtulník, udělal ale školáckou chybu

29. září 2020 15:10
Troufalý plán: muž pro vysvobození ženy z vězení objednal vrtulník, udělal ale školáckou chybu

V rukou belgické policie skončil muž, který unesl vrtulník ve snaze osvobodit s ním z vězení svoji manželku. Při plánování svého činu se ovšem dopustil zásadní chyby: helikoptéru si zamluvil na svoje vlastní jméno.

Čtyřiadvacetiletý Mike Gielen pilotovi vrtulníku vyhrožoval replikou zbraně a nařídil mu, aby letěl k ženské věznici v Berkendaalu na jihu Bruselu, kde je jeho manželka kvůli podezření z vraždy bývalého přítele. Helikoptéra nad káznicí kroužila, ale plán na osvobození ženy padl, protože pilotovi se nepodařilo přistát na vězeňském dvoře. Zatímco vězeňkyně na vrtulník nadšeně mávaly, Gielen se z něho musel několikrát vyklonit, protože se mu udělalo zle. Pak přikázal pilotovi, že má přistát v městečku Hélécine na jihozápad od Bruselu. Tam čekal v autě Gielenův adoptivní otec, aby mu pomohl s útěkem.

Tyto dva muže a ještě dva další policisté zatkli během čtyřiadvaceti hodin od nezdařeného pokusu o vysvobození Gielenovy manželky z vězení. Práci jim usnadnilo to, že Gielen si vrtulník na letišti nedaleko Antverp objednal na svoje jméno.

„Mohu potvrdit, že můj klient přiznal, že chtěl vysvobodit svoji ženu z vězení,“ řekl Tom van Overbeke, Gielenův advokát. „Vypadá to, že celá věc byla naplánovaná poměrně amatérsky,“ dodal.

Zdroj: ČTK, Shutterstock

Články, které by tě mohly zajímat