Právě vysíláme

Tvrdý lockdown? Vláda bude večer jednat o zpřísnění koronavirových opatření

25. února 2021 9:29
Tvrdý lockdown? Vláda bude večer jednat o zpřísnění koronavirových opatření

Vláda bude dnes večer pokračovat ve včerejším jednání o zpřísnění koronavirových opatření. Podle dosavadních informací by se mohly uzavřít mateřské školy i první a druhé třídy základních škol, spekuluje se také o omezení pohybu na 20 kilometrů od domova.

Vláda měla o zpřísnění opatření rozhodnout už včera, jednání však nakonec odložila na dnešní osmnáctou hodinu. Kabinet se však už včera dohodl na kompenzaci plošného testování. Firmám a živnostníkům dá až 60 korun na jeden test, přitom příspěvek bude možné čerpat až čtyřikrát měsíčně. Cena testu se pohybuje od 60 do 200 korun.

Podle Jana Hamáčka se vláda už včera shodla na rozsahu opatření. Během čtvrtka jednotlivé resorty zpracují definitivní texty a ministři je posléze představí opozici. Vláda podle něj požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 31. března.

Opatření je podle Andreje Babiše nutné zpřísnit, protože ta stávající nebrání koronaviru účinně. Spekuluje se o omezení pohybu do 20 kilometrů od bydliště, uzavření všech obchodů kromě těch s potravinami a léky, ale také o úplném uzavření škol a školek. Zakázat by vláda také mohla přejíždění z kraje do kraje, které by bylo možné pouze za účelem dojíždění do práce nebo místa podnikání a kvůli zdravotním důvodům. Firem by se opatření zatím měla vyhnout, zaměstnanci se ale budou muset pravidelně testovat.

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat