Právě vysíláme

Úplný konec slavného pořadu? Show ELLEN DEGENERES chce prý ukončit sama moderátorka!

5. srpna 2020 9:10
Úplný konec slavného pořadu? Show ELLEN DEGENERES chce prý ukončit sama moderátorka!

Dlouhá léta byla americkým zlatíčkem, nyní je terčem ostré kritiky. Slavné moderátorce Ellen DeGeneres se hroutí kariéra a po obvinění z toxického pracovního prostředí hrozí zrušení její show. Podle posledních informací chce navíc skončit sama moderátorka.

Talk show Ellen DeGeneres se ve Spojených státech vysílá denně již řadu let. Pořad byl doposud velmi oblíbený a moderátorka Ellen se těšila velké oblibě. Nyní se ovšem pomalu stává veřejným nepřítelem a na povrch se dostávají nepříjemné informace o zákulisí její show. Několik současných a bývalých zaměstnanců totiž uvedlo, že na pracovišti panoval rasismus, ponižování a dokonce i sexuální obtěžování. Incident vedl k internímu vyšetřování a bylo zjištěno, že zaměstnanci měli zakázáno mluvit k Ellen, když jí viděli v kanceláři či byli propuštěni poté, co si vzali volno, když měli úmrtí v rodině. Po internetu rovněž koluje mnoho příběhů o tom, jak Ellen stoupla sláva do hlavy a v soukromém životě je velmi neuctivá, jak k lidem okolo sebe, tak i například k personálu, jenž ji obsluhuje v restauracích. Servírka z Los Angeles například na Twitteru přiznala, že si na ní moderátorka stěžovala, protože s ní málo udržovala oční kontakt a nelíbilo se jí, jak má servírka udělanou manikuru.

Sexuální obtěžování

Bývalá zaměstnankyně uvedla, že během svého působení v show zažila i rasistické komentáře a jeden z producentů jí sdělil, že „neví její jméno, protože si pamatuje jen bílé lidi, kteří na show pracují“. Server BuzzFeed News také informoval, že tři výkonní producenti – Ed Glavin, Jonathan NormanKevin Leman – se měli dopouštět sexuálního obtěžování u svých podřízených a podle obvinění se měli svých zaměstnankyň nevhodně dotýkat nebo po nich vyžadovat orální sex. Nařčení ze sexuálního obtěžování se však všichni tři brání a Kevin Leman například uvedl, že po celou dobu kariéry si na něj nikdo nestěžoval a je zděšen tím, že jeho humor mohl někdo pokládat za obtěžování.

Nejvíce odpovědnosti padá nejen na Ellen, ale i na společnost WarnerBros, která show produkuje. „Ne všechna obvinění byla potvrzena, ale jsme zklamáni, že výsledky vyšetřování naznačují určité nedostatky související s každodenním řízením show. Warner BrosEllen DeGeneres jsou odhodláni zajistit pracoviště založené na respektu a začlenění,“ uvedla pak společnost v prohlášení a samotná moderátorka pak všem svým zaměstnancům poslala e-mail, ve kterém se za vše omluvila. Podle deníku DailyMail pak chce ona sama show ukončit, protože prý mediální tlak na svou osobu už nadále není schopna zvládnout. Je tedy možné, že téměř po dvou desetiletí skončí televizní pořad, který donedávna sledovaly miliony lidí.

Producenti a scénáristé show Ellen DeGeneres

 

Zdroj: DailyMail, Buzzfeed

Články, které by tě mohly zajímat