Právě vysíláme

V SMS jí našli, že si kdysi dala kokain. Na deset let má zákaz vstupu na americké území

19. června 2019 16:10
V SMS jí našli, že si kdysi dala kokain. Na deset let má zákaz vstupu na americké území

Dvojice žen si chtěla užít dvouměsíční výlet do Spojených států, imigrační pracovníci však byli proti. Po přistání v Los Angeles ženy musely jít k osobní prohlídce, jedné z žen dokonce prohledávali telefon a na základě toho ji deportovali zpátky do Spojeného království.

Isabella Brazier-Jones a Olivia Cura se chtěly vydat na dvouměsíční výlet ze Spojeného království do Spojených států. Všechno šlo podle plánu, dokud nepřistály v Los Angeles. Tam si jich z nějakého důvodu všimla imigrační služba, která je začala vyslýchat. Pracovníci dívky podezírali z toho, že budou chtít ve Spojených státech zůstat i po skončení platnosti svých víz. Museli tedy podstoupit osobní prohlídku.

Olivia Cura byla po chvíli volná, ale Isabella Brazier-Jones musela podstoupit prohledávání zavazadel i telefonu. V něm pracovníci našli SMS, ze které usoudili, že mladá žena před dvěma lety vyzkoušela kokain. Ona to nezapírala. Naopak. Přiznala, že drogu v roce 2017 opravdu vyzkoušela.

To imigrační službě mělo stačit k tomu, aby mladou dívku nejen deportovali zpátky do Spojeného království, ale navrch jí ještě přibalili desetiletý zákaz vstupu na území USA. Kamarádky tak společně odletěly zpátky domů. Žena má pocit, že si ji celníci vybrali jako obětního beránka a jejich postup se opravdu zdá přinejmenším dost podivný. Úřady Spojených států se k věci zatím nevyjádřily.

 

Zdroj: The Independent, Twitter

Články, které by tě mohly zajímat