Právě vysíláme

WHATSAPP chystá změny! O co jde a jak nás ovlivní?

21. ledna 2019 14:10
WHATSAPP chystá změny! O co jde a jak nás ovlivní?

Sociální síť WhatsApp se pouští do boje proti dezinformacím. Aplikace chce zavést řadu změn, které mají teoreticky zabránit šíření falešných zpráv a zpříjemnit uživatelský zážitek. Co říkáte změnám vy?

Co plánuje WhatsApp?

WhatsApp chce nově umožnit, aby zprávu na této aplikaci nešlo sdílet více než pětkrát. To platí i pro sdílení zprávy na jiných sociálních sítích. Doteď mohli uživatelé posílat zprávu na WhatsAppu až dvacetkrát dál jiným uživatelům, ale aplikace, která patří pod Facebook, se tohle číslo rozhodla radikálně redukovat.

Důvod změny je jasný: WhatsApp chce zabránit možnosti šířit falešné informace skrz uživatelské skupiny, do kterých je možné přidat až 256 uživatelů aplikace. Vedení WhatsAppu zavedlo plánované změny v Indii jako pilotní program poté, co vyšlo najevo, že někteří uživatelé WhatsAppu vyzývali ostatní, aby se podíleli na veřejném lynčování. Zkouška dopadla úspěšně a aplikace nyní chce tento krok zavést i pro zbytek světa.

WhatsApp oznámil změnu na přednášce v Jakartě

WhatsApp a Facebook se po britském referendu o členství v EU a volbě prezidenta Spojených států ocitli pod palbou kritiky, kvůli častému vyskytování falešných a dezinformačních stránkách. Od té doby se tyto dvě sociální sítě aktivně angažují v odstranění obsahu, který porušuje jejich stanovené hodnoty. Facebook před loňskými volbami do amerického Kongresu oznámil, že odstranil přes 800 účtů kvůli údajnému šíření politického spamu a nadále blokuje dezinformační portály. WhatsApp zřejmě chce nejpopulárnější sociální síť v tomhle směru následovat. Pomůžou jí nové kroky účinně bojovat proti dezinformacím? To se teprve ukáže.

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zdroj: BBC, Washington Post, Shutterstock

Galerie: Stanice metra ze všech koutů světa

Články, které by tě mohly zajímat