Právě vysíláme

Zemřela herečka Diana Rigg, hvězda Hry o trůny

11. září 2020 14:10
Zemřela herečka Diana Rigg, hvězda Hry o trůny

Ve věku 82 let  zemřela britská filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. S odvoláním na jejího agenta o tom informovala zpravodajská stanice BBC. 

Rigg si v 60. letech zahrála bondgirl ve filmu Ve službách Jejího Veličenstva a v nedávné době i lady Olennu v seriálu Hra o trůny.

„Zemřela pokojně 10. září v ranních hodinách. Byla doma se svou rodinou, která požádala v této těžké době o soukromí,“ sdělil zástupce Rigg. Hereččina dcera uvedla, že její matka zemřela na rakovinu, kterou jí diagnostikovali letos v březnu.

Rigg si v roce 1969 zahrála bondgirl Tracy v jediném filmu, ve kterém neohroženého agenta 007 ztvárnil George Lazenby. Snímek Ve službách Jejího Veličenstva je také jediná bondovka, ve které si Bond nakonec bondgirl vezme za ženu. V 60. letech hrála Rigg také tajnou agentku v seriálu The Avengers (Mstitelé).

V poslední době se Rigg proslavila především rolí v populárním fantasy seriálu Hra o trůny, kde ztvárnila roli šlechtičny Olenny Tyrellové, známé také jako Královna trnů.

 

Zdroj: ČTK

Články, které by tě mohly zajímat