Právě vysíláme

Žena vytváří panenky pro děti s tělesným postižením! Vypadají přesně jako ony

12. května 2020 14:10
Žena vytváří panenky pro děti s tělesným postižením! Vypadají přesně jako ony

Panenky, panáčci či různé druhy plyšáků patří mezi nejoblíbenější dětské hračky. Děti s nimi usínají, vozí si je na tábory a tráví s nimi čas. Některým dokonce vynahrazují i kamarády.

Je mnoho dětí, ke kterým byl osud nespravedlivý a už v nízkém věku jim nadělil kruté rány v podobě zákeřných nemocí. Vyrůstat s tělesným postižením není nic snadného a děti se snadno stávají terčem šikany. Sociální pracovnice Amy Jandrisevits proto přišla s báječným nápadem, jak život nemocným dětem alespoň trochu zpříjemnit a vykouzlit jim úsměv na tváři.

Amy je velmi manuálně zručná a je nadanou švadlenou. Už nějakou dobu tedy šije panenky, které vypadají přesně jako její zákazníci – tedy děti s různým tělesným postižením.

Žena už pro děti vytvořila řadu panenek a svůj úžasný projekt nazvala Panenka jako já. Malí zákazníci její výtvory milují a panenky jim dávají pocit, že se svým postižením nejsou sami a mají kámoše, který je na to stejně. Na fotografie dětí a panenek se podívejte do galerie. Tomu říkáme skvělý nápad!

 

Zdroj: BoredPanda

Články, které by tě mohly zajímat